websitetemplate.org
 
Łódzkie cmentarze
Cmentarze w Łodzi > ANATEWKA
najlepsze noclegi spanie noclegi z wyżywieniem nad morzem nocowanie nad morzem
busy Oldenburg
Najlepsze żurawie wieżowe wynajem sprawdź ceny.
Sprawdzone i pewne pozycjonowanie w wyjątkowo dobrych cenach.
 
 
 
 
 

ANATEWKA


Może komuś się wyda, że na takiej stronie nie powinno się pisać o lokalach, restauracjach… no cóż, ja uważam, że można szczególnie, że to w dalszym ciągu  jest „ klimat żydowski” , a ja dalej się fascynuję kulturą żydowską … a kuchnia żydowska to również jakby przynależy do życia  i kultury żydowskiej.
Anatewka… lokal z typową kuchnią żydowska. Pewnego dnia gdy byłam kolejny raz w Łodzi  zostałam zaproszona na obiad właśnie do tego lokalu.. za co jestem bardzo wdzięczna  Jakubowi, który mnie tam zabrał i dzięki któremu w ogóle się zainteresowałam tą nacją.
Wchodząc do tego lokalu doznałam „szoku” .. nie czułam w ogóle, że wchodzę do jakiejś restauracji, natomiast miałam wrażenie, ze przyszłam w odwiedziny  do jakiejś bliskiej mi rodziny… niesamowite.
W lokalu tym nie ma szatni gdzie się oddaje odzież wierzchnią jak to przeważnie bywa w innych lokalach, natomiast jest normalna szafa .. trzeba dodać, że bardzo ładna i stara co oczywiście dodaje jej uroku… podchodzi do nas osoba, która odbiera od nas odzież i wiesza do szafy… jak w domu
Na wprost przy stoliku siedzi sobie.. jakby gospodarz .. manekin przebrany  za Żyda co sprawia, że czujemy się jakby gospodarz domu nas witał
Przesympatyczna pani prowadzi nas do stolika, który jest nakryty obrusem przepięknym ażurowym, pali się świeczka, wszyscy wokół zachowują się bardzo swobodnie. Dostajemy macę oraz kieliszek wina na powitanie ….
Pani przyniosła nam menu i doradza w wyborze.. bardzo trafnie zresztą.
Pierwszy raz jadłam kurczak w cymesie.. „niebo w gębie” czegoś takiego nigdy nie jadłam i bardzo mi smakowało, do tego na trawienie.. też pierwszy raz .. piłam dzięgielówkę .. wszystko bardzo smaczne i pięknie podane.
W tle słychać muzykę.. pod sufitem siedzi skrzypaczka i pięknie gra na skrzypcach.. jej gra powoduje jeszcze bardziej niesamowity klimat.
Na sam koniec pani przynosi nam malutkiego żydka z grosikiem na szczęście.. bardzo miły gest…mam ich już kilka i myślę, że na pewno przynoszą mi szczęście w życiu.
Jeżeli jestem w Łodzi to  obiad..  TYLKO W ANATEWCE.
Załączam kilka zdjęć.. i jeżeli ktoś zachęcony tym co napisałam odwiedzi ten lokal, na pewno nie będzie żałował